Suplementy diety oczywiście mają sens

Suplementy diety oczywiście mają sens..

Poziom ich produkcji na świecie jest wprost niewiarygodny i wykazuje wzrastający obrót – wbrew larum podnoszonemu przez ortodoksyjne kręgi specjalistów, którzy przekonują o ich nieskuteczności i celowym wykorzystywaniu braku wiedzy wśród osób, które nie są znawcami tematu.

Suplementy diety należą do grupy produktów, które są docelowo wykorzystywane przede wszystkim w ramach tzw. medycyny  (naturalnej).

 

To nie żadna szarlataneria, ale oficjalnie uznawana w rozwiniętych państwach dziedzina medycyny!

Wiele substancji, wykorzystywanych również w produkcji suplementów diety jest na tyle skutecznych, że interesuje się nimi nawet przemysł farmaceutyczny.

Śmiem twierdzić, że farmaceutyki (leki) coraz częściej będą zawierały substancje przede wszystkim naturalnego pochodzenia. Poza tym, większość tych, którzy mają osobiste doświadczenia w zakresie stosowania suplementów, przyznają mi rację.

Z pewnością inni mogą twierdzić, że im akurat preparaty te nie pomogły.

Wynika to z braku zrozumienia ich znaczenia – suplementy diety nie mają leczyć, ich celem jest dostarczenie organizmowi tego, co kiedyś zawierały codziennie spożywane pokarmy, lub – substancji, które pomogą w profilaktyce, regeneracji lub „tylko“ będą wspomagać jakość życia.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.